Navigation Menu

Resultat2016

Resultat Åhlatriaden 30/7-2016
Dam
Placering Stratnummer Namn Klubb
1 107 Karin Höök Kullsegård 01:14:14
2 109 Anna Jansson Triathlon Väst 01:15:41
3 105 Lotta Pettersson Team Adhd 01:16:02
4 101 Linda Jonsson Halmstad triathleterna 01:21:54
5 108 Edna Skiöld 01:22:15
6 110 Kristin Holmqvist 01:23:17
7 113 Ulrika Petersson 01:26:38
8 106 Veronica Nordbrant Halmstad triathleterna 01:27:25
9 104 Tilda Pettersson Team Adhd 01:32:37
10 114 Charlotte Nilsson 01:34:27
11 100 Linda Norén 01:35:17
12 115 Evelina Jonsson 01:36:15
13 112 Kerstin Jonasson 01:37:25
14 222 Isa Sandelin Team triathlon och multisport 01:38:52
15 111 René Morin 01:38:55
16 102 Anne-Li Fournstedt 02:15:16
HERR
1 14 Daniel Liljedahl 01:01:43
2 41 Stefan Håkansson 01:06:33
3 13 Christer Carlsson Heleneholms tri team 01:06:48
4 2 Alexander Mårtensson Halmstad triathleterna 01:07:13
5 18 Fredrik Ylander 01:07:48
6 33 Jonas Homlqvist 01:08:24
7 19 Hans Bärring 01:09:30
8 30 Fredrik Stenmark 01:09:43
9 47 Ola Persson Halmstad triathleterna 01:10:11
10 6 Daniel Severinsson Halmstad triathleterna 01:10:30
11 12 Jarno Aspbäck Halmstad triathleterna 01:10:58
12 26 Johan Nilsson 01:11:01
13 10 Jens Svensson Team triathlon och multisport 01:11:55
14 17 Magnus Eriksson Team triathlon och multisport 01:13:00
15 36 Mattias Jonasson 01:13:09
16 11 Andreas Norrman 01:14:03
17 32 Tomas Sjöstedt 01:14:06
18 40 Eddiy Larson 01:14:11
19 37 Simon Jansson 01:14:31
20 5 Peter Eriksson 01:16:15
21 4 Ronny Lindell Bladerunners 01:16:22
22 22 Per Sandeling HGIF 01:16:40
23 21 Kristoffer Jageteg 01:17:27
24 34 Christian Öhrling 01:17:48
25 29 Anders Nordlund 01:18:21
26 43 Joakim Wass 01:18:41
27 9 David Larsson 01:19:12
28 45 Martin Knutsson 01:19:18
29 35 Johan Gunnarsson 01:19:38
30 3 Michael Edberg 01:19:40
31 7 Leif Dalhander 01:20:00
32 245 Måns Nilsson 01:20:29
33 28 Roger Johansson 01:21:02
34 20 Mikael Larsson 01:22:06
35 15 Patric Nordbrant Halmstad triathelerna 01:22:50
36 16 Jesper Nordbrant Halmstad triathelerna 01:22:51
37 31 Conny Ljungdal 01:24:32
38 27 Peter Olsson 01:25:34
39 23 Fredrik Sjiöld 01:25:57
40 1 Bo Persson 01:26:08
41 46 Christian Hansson 01:28:20
42 24 Roger Djupsjö 01:28:57
43 38 Leif Johansson 01:31:14
44 230 Karl Grosselfinger Team Grossel 01:32:04
45 42 Måns Johnsson 01:35:12
46 228 Olle Backman Team Backman 01:35:22
47 44 Patrik Almqvist Mansten Velo 01:36:09
48 203 Noel Glimmerborg IK Jarl 01:36:26
49 39 Per Lagerstedt 01:40:21
Lag
Placering Stratnummer Namn Klubb
1 300 Niklas, Thomas, Oscar 01:04:05
2 304 Tilde, Mikael 01:09:36
3 303 Oscar, Amanda 01:17:37
4 305 Fredrik, Maria, Sasha 01:21:14
5 302 Mattias, Charlotte 01:21:52
301 Ingen ville 01:22:26

Håll till godo så kommer även snart bilder 🙂

Stort tack till alla funktionärer för att ni ställer upp och gör denna tävlingen lika bra varje år!

/Jessica